به این سوال دقت کنید:

“آیا بیمه عمر و پس انداز به درد من می خورد؟”

اگر علاقمند هستید که پاسخ این سوال را بدانید، پس ادامه این مطلب را مطالعه نمایید.
بیمه عمر و پس انداز ، مانند هر خدمات دیگری، فقط توسط افرادی که به آن نیاز دارند و دارای درآمد ماهیانه یا سالیانه می باشند، باید تهیه شود، در غیر اینصورت، چنانچه با آگاهی اقدام به خرید بیمه عمر و پس انداز نشود، ممکن است در پرداخت مبالغ تردید کرده یا امکان پرداخت نداشته و در نهایت قرار داد بیمه بازخرید شود.
برای تصمیم گیری درست، لازمست که به این سوال پاسخ داده شود که ، “من چه نیازی به بیمه عمر و پس انداز دارم؟”.
برای پاسخ به این پرسش، باید نیازها و نگرانی های هر فرد بررسی شود. در ادامه، به چند نگرانی که با تهیه بیمه عمر و پس انداز رفع می شوند می پردازیم.
 • نگران زمان بازنشستگی خود هستید.

  حتما شما هم افراد بازنشسته ای را دیده اید که بخاطر مشکلات اقتصادی، مجبور به انجام کارهای مانند مسافرکشی شده اند.
  شما در حال حاضر مشغول به کارید و درآمد مشخصی دارید و می خواهید که با همین درآمدتان، پشتوانه خوبی برای زمان بازنشستگی خود ایجاد نمایید. با خود به این نتیجه رسیده اید که “الان که انرژی و شور و نشاط جوانی را دارید، بسیاری از مشکلات را با تکیه بر همین انرژی جوانی از سر راه کنار می زنید و یا تحمل می کنید، اما زمان بازنشستگی ، نیاز به آرامش و پشتوانه قوی مالی خواهید داشت و فکر می کنید که باید در زمان بازنشستگی منبع مالی خوبی داشته باشید” دراین صورت، شما باید بیمه ای داشته باشید که در زمان مشخصی( مثلا ۲۰، ۲۵ یا ۳۰ سال بعد) سرمایه مورد نظرتان را به شما پرداخت کند.
 • نگران ابتلا به بیماریهایی هستید که هزینه های سنگینی داشته و دفترچه بیمه ای که دارید، بسیاری از مخارج بیماری را قبول نمی کند

  بیماریهای از قبیل سکته قلبی، سکته مغزی، سرطان، پیوند اعضای اصلی بدن و عمل عروق کرونر قلب
 • نگران وضعیت افرادی هستید که در حال حاضر ، درآمدتان را برای آنها خرج می کنید که این افراد در صورت فوت یا ازکارافتادگی شما، چه وضعیت و سرنوشتی خواهند داشت. این افراد ممکن است همسر، فرزندان، پدر، مادر، افرادی که سرپرستی آنها را قبول کرده اید و … باشند.

 • نگران برنامه مالی خود برای پس انداز هستید. به این نتیجه رسیده اید که انواع دیگر پس انداز، ماندگاری و ارزشمندی مناسبی نداشته و برنامه ریزی منظمی برای پس انداز به شما ارائه نمی کند.

 • نگران دارایی های خود هستید که بعد از فوت شما، مشمول مالیات بر ارث گردد.

 • نگران محدودیتهای قانون ارث هستید.

 • نگران مشکلات بوجود آمده در اثر فوت یا ازکارافتادگی کارگران یا کارمندان خود هستید.

  چنانچه نگرانی های فوق را دارید و درآمد سالیانه یا ماهیانه مشخصی هم دارید، می توانید با تهیه بیمه عمر و پس انداز، آنها را رفع کنید.
  اگر نگرانی های فوق را ندارید، بهتر است برای خرید بیمه عمر و پس انداز، از مشاوران بیمه کمک بگیرید.
  اگر هر کدام از نیازهای بالا را دارید، معطل نکنید. همین امروز اقدام به خرید یک بیمه نامه عمر و پس انداز کنید.
  انتخاب شرکت بیمه ای که سه سال متوالی برترین شرکت بیمه ای در بین یکصد شرکت برتر مالی شده است و قدمتی بیش از ۵۷ سال دارد، می تواند آرامش خاطر ویژه ای برای شما فراهم کند.
  فاصله شما تا رفع نگرانی هایتان، فقط تکمیل فرم سفارش بیمه عمر و پس انداز است.
  فرم سفارش بیمه عمر و پس انداز